JEDŹ NA OAZĘ
1 maja 2017
Gra Terenowa: Shemma Israel
12 czerwca 2017

Drogi rodzicu!

Zapraszamy serdecznie do przyprowadzania dzieci na Oazę Dzieci Bożych w soboty o 10.30 w MGOK – Tyczyn.
Dzieci spędzają miło czas – bawią się, tańczą i śpiewają. Ale oaza to nie tylko zabawa, ale też modlitwa i rozmowa na poważne tematy, ale oczywiście na poziomie dzieci, w przyswajalny dla nich sposób.

Przypomnijmy sobie nasze dzieciństwo i zastanówmy się, ile czasu my spędzaliśmy z rówieśnikami, a ile tego czasu spędzają nasze dzieci. Ta proporcja mnie zasmuca i trochę też tłumaczy, dlaczego dzisiejsze dzieci są dużo bardziej zamknięte w sobie oraz, przykro to mówić, czasem nieporadne. Drogi rodzicu, zadbaj o to, żeby oprócz zajęć sportowych, nauki języka obcego, czy innych zajęć mających kształtować Twoją „latorośl”, nie brakło czasu na integrację z rówieśnikami. Bardzo ważne, aby dziecko, oprócz wiedzy, zdobyło też umiejętności funkcjonowania z innymi ludźmi!

Skuteczność Ruchu Światło-Życie w tym sektorze możemy potwierdzić my – animatorzy, którzy przeszliśmy tę formację i widzimy jej bogate owoce. Nawet modlić się trzeba się uczyć, nawet rozmawiać trzeba się uczyć, nawet nie wstydzić się tańczyć, śpiewać, skakać, bawić po prostu – trzeba się nauczyć! Oaza to robi. :)

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieciaczki po Pierwszej Komunii Świętej!
Bardzo chętnie też odpowiemy na wszystkie pytania zatroskanych rodziców :)